מאמרי אדריכלות

תכנון פאבים, פאב המנזר

2013-10-03 | חגית פופר

מפגש הרחובות הלל הזקן ורחוב גדרה, בפינת בניין לשימור, בואך שוק הכרמל, ממוקם פאב המנזר. ליד מתקן האופניים, ומול מסעדת גדרה 26. באופן ציורי ומצוייר, מבנה מעוטר גרפיטי למכביר מהווה את הנוף והמסגרת לרחבת הישיבה של הפאב.

מנהרת רוח מהים מזרחה מאווררת  את פאב המנזר ותורמת לאווירה ולנועם.

היום בניגוד לזמנים שעברו , הבתים האלה שמראיתם המוזנחת מוכת מלח ושנות שימוש ללא תחזוקה, נראים לי מלאי יופי. איכשהו מרגישים לי כמו הלב הקשוח של העיר האמיתית. סמל למה שחשוב  ולמה שחייבים חייבים, לראות.

ואלה אינם רק הבתים. דיירי הרחוב לסוגיהם, העוברים ושבים, יוצרים את המעטפת הנופית העשירה של הפאב ומשליכים על ההתרחשות האינטנסיבית שבו.

קרא עוד >

טיפ יצירת שיפועים בחדר אמבטיה באריחים צרים וארוכים

2013-03-26 | חגית פופר

טיפ ריצוף מקלחונים, יצירת שיפועים בחדרי אמבטיה

דרך מקורית לייצר שיפועים בתאי מקלחת ע"י שימוש וניצול הגאומטריה של האריחים תוך ייצירת שלל צורות מגובנות

קרא עוד >

היכן נמצאים הילדים בבית, תכנון והתאמת דירות קטנות

2013-03-11 | אדריכלית חגית פופר

שאלת ההתארגנות לחיים בדירות קטנות, מקבלת חשיבות רבה ככל שהדירות קטנות ומחיר כל מטר רבוע נמצא בעליה מתמדת. בהבט האדריכלי משתלבים צרכים פיסיים (אחסון, נגישות קלה, תפעול אינטואיטיבי), דרישות הנובעות משגרת החיים והבחירות שאנשים עושים בהקשר של מיקום איכות ואופי (איפיונים חברתיים בעיקר) ומשאלות לב. (חלומות, אהבות, העדפות). הפתרון האדריכלי לכן שוב שיהיה פתוח לכיוונים לא מובנים מאליהם בכדי להגיע לתוצר הנותן מענה מקיף ולא דווקא שבלוני או מוכר. לדעתי יש אפשרות לספק הרבה יותר איכויות לחיים בבתים, קטנים ככל שיהיו, תוך ניעור "חוקים" ומוסכמות מקובלים שאבד עליהם הקלח בהתרחשות הנוכחית, בזמנים המשתנים האלה.  

קרא עוד >

עיצוב משרד קטן

2013-01-27 | חגית פופר

 

במקרים בהם מתגלה צורך לנהל את העסק מתוך משרד קטן, יש חשיבות עליונה לניצול מיטבי של המרחב המצומצם. מבחינת תכנון המשרד הקטן, זה אומר מקסום שטח האחסון תוך שמירה על אזורי העבודה יעילים, נוחים ונגישים.

מהו המשרד הקטן, באילו מקרים יש חשיבות לעיצוב משרד קטן?

קרא עוד >

1 2 3 4
X סגור