מאמרי אדריכלות

על תכנון משרד ביתי

2013-01-23 | חגית פופר

תכנון המשרד הביתי

המשרד הביתי הוא אחת הפונקציות המעניינות בבית. עקרונות תכנון המשרד הביתי תקפים בעיצוב משרדים בכלל ועיצוב בדירה בפרט.

למרות שעל פי רוב אנשים אינם מגדירים אותה באופן אינטואיטיבי כחלק מהפרוגרמה הנבנית בדי עמל. לקראת תכנון אדריכלי ועיצוב הבית או, לצורך הדיוק והעניין, שיפוץ ורה-ארגון.

קרא עוד >

עיצוב הבית כשורות מסיפור אדריכלי

2012-01-08 | חגית פופר

לשם עיצוב ותיכנון מחדש של מטבח,  הוזמנתי לדירה מעניינת.

נקראתי לתכנן מטבח בדירה שעוצבה בשלבים שונים, ובה יועד המטבח לשיפוץ האחרון. ברצוני לתאר את דרך ההסתכלות שלי,על עיצוב הבית, תוך ניתוח ובחינה של המצב הקיים והסקת מסקנות לגבי תיקונים עיצוביים באדריכלות שנעשתה עד כה, מנקודת השקפה אדריכלית.

קרא עוד >

עיצוב חדרים, ניצול מרחב קטן

2011-12-17 | חגית פופר

בתיכנון ועיצוב חדרים, מגדירים את השימוש או הפונקציה להם הם מיועדים. בהתאמה, מקובל להקצות שטח (וגם נפח) המאפשר מעבר וגישה נוחים לכל צורך, מקום לפריטים שונים אם ריהוט ואם מיכשור. ערך חשוב של המקום הוא התחושה בו. מרחב מצומצם וסוגר, או תחושת רווחה ונוחות.

כאשר השטח הנתון הוא מוגבל יש לגייס כלים אדריכליים מתוחכמים בכדי לא לוותר על תחושת הנוחות והרווחה. כאן אספר על הגדלת מרחב התימרון הזמין על ידי שימוש  בקוו מעוגל . אני מכנה זאת אדריכלות הקירות הגמישים - חוכמת הגיאומטריה.

קרא עוד >

גישה פונקציונאלית לעיצוב חדרים

2011-12-03 | חגית פופר

בכתבה זו אתייחס לעיצוב חדרי מגורים אך רוב הדברים מתאימים לחדרים בכלל על מגוון השימושים האפשריים בחדרים. (חדרי עבודה כחלק ממשרד, חנות, אירוח וכן הלאה).

מה הקשר בין איכות החיים של הדייר בבית לבין עיצוב הבית? על פי רוב הגישה המיידית לעיצוב חדרים מתייחסת לרווחה אסתטית. זו המושפעת ממה שאופנתי מיפה ומקשט את החדר. נכון הדבר שיופי ואסתטיקה חשובים לנפש. אולם הם גם קשורים  ואחוזים בנוחות השימוש, אופי השימוש והדיירים ואף במיקום ויחסות לשאר הבית. 

קרא עוד >

1 2 3 4
X סגור