מאמרי אדריכלות

מה מעסיק אותי כאדריכלית מה אני מבקשת להגשים

2011-11-28 | חגית פופר

כילדה שמעתי את אבי חוזר ואומר כיצד הוא מתכנן פרויקט ובעת סיומו מציב את השאלה הבאה: "איך אפשר לעשות את זה לגמרי אחרת?" לא האם אפשר לעשות בדרך אחרת. אלא כאילו ברור שהשאלה היא איך משום שהנתון הוא שתמיד אפשר. הניסיון לעשות אחרת, הוא לאתגר את דרך המחשבה הראשונית, את מה שאולי מובן מאליו. לבדוק את הדרכים שנסללו מכבר ולהמציא נתיבים חדשניים. השאלה באה גם לומר שיתכן שהדרך האחרת לא תהיה בהכרח הדרך המועדפת. אבל הבדיקה חייבת להעשות. 

קרא עוד >

עיצוב חדר אמבטיה כחלק מפרוייקט שיפור הקיים

2011-11-24 | חגית פופר

חלפו כמעט 17 שנים ולקוחותי שבו למשרדי. בעבר תיכננתי עבורם חלוקה משפרת של חדרי הבית והשקענו מחשבה ותיכנון במטבח ששרת את לקוחתי הבשלנית (הנהדרת) ושימש מוקד הבילוי המשפחתי. עכשיו לאחר שהילדים בגרו  והתעופפו מהקן. מתאפשרים שינויים בניצול חללי הבית השונים, הגדלת המרחב לכל פונקציה בבית בהיותו מקום מגורים לפחות נפשות. השיפור הנחשק ביותר היה עיצוב חדר אמבטיה מחדש כחלל עשיר ומפנק.

קרא עוד >

שיקולים בעיצוב נישות גבס

2011-11-10 | חגית פופר

כאשר לקוח מבקש בקשה מאוד מוגדרת כמו למשל נישות גבס, מתחיל תהליך העבודה שבו עולות שאלות ערכיות שיש להתמודד איתן. מול הרצון לעצב את בית החלומות לפי אהבות ואף התאהבויות. התשוקה לסיגנון השייך לזמן ולמקום מרוחקים מול חוקי המציאות העכשוית, הדרישות המעשיות של החיים והשאיפה לנוחות בלתי מתפשרת. וגם התקציב. 

קרא עוד >

כמה אור 1

2011-09-09 | חגית פופר

בימי התיכון הנהדרים הייתי נוהגת לשוטט בערים האהובות עלי, תל אביב וירושלים. ימים על ימים, עם חוברת ופנקס רישומים, עפרונות ומחק, מוצאת לי קרן רחוב, נקודת תצפית, ורושמת, מציירת, או סתם מתבוננת ולומדת. אז לא הבנתי שזו היתה המכינה ללימודי אדריכלות ובנין עיר.

קרא עוד >

1 2 3 4
X סגור